دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ / Monday 17th June 2024

 

 

ترانه زیبای شادی/خوشبختی Felicità

 
 
Felicità (شادی/خوشبختی)؛ آهنگی دو نفره از «آلبانو کاریزی» و «رومینا پاور»، از مشهورترین آهنگهای ایتالیایی در جهان شناخته می‌شود. مضمون آن را اینجا می‌نویسم. با این توضیح که منظور از شادی؛ همان خوشبختی (فلی چی‌تا) Felicità است.
 
شادی، دست‌ هم را گرفتن و به دوردست رفتن است. شادی نگاه معصوم توست در میان جمع. شادی همچون کودکان؛ صمیمی‌ماندن است. بالشی است از پَر، و آب رودی که جاری است. بارانی است که از پشت پرده‌ها می‌بارد. کم‌کردن نور است برای آرام‌شدن و آشتی‌کردن. لیوانی شراب است و یک تکه نان. گذاشتن یادداشتی مهرآمیز در کشو است. 
شادی؛ دونفره خواندن است که چقدر دوستت دارم. بیا؛ بیا و هوایی را احساس کن که اکنون آواز عاشقانه ما در آن به پرواز در می‌آید. همچون اندیشه‌ای که به رنگ و بوی شادی است. بیا و هوایی را احساس کن که اکنون لبریز از پرتو گرم آفتاب است، مثل لبخندی که به طعم شادی است. 
شادی شبی است با ماه شگفت‌انگیز و جادویی شب.
شادی کارت تولدت مبارک است پُر از قلبهای کوچک. یک تماس تلفنی غیرمنتظره است. ساحلی است در شب که موج‌ها به آن می‌کوبند. دستی است روی قلبی سرشار از عشق. شادی چشم به راه سپیده‌دم دوختن است برای آغاز. آغازی دوباره... بیا، بیا و هوایی را احساس کن که اکنون آواز عاشقانه ما در آن به پرواز درمی‌آید. همان اندیشه‌ای که رنگ و بوی شادی دارد. هوایی را احساس کن که اکنون لبریز از پرتو گرم آفتاب است و چون لبخندی به طعم شادی است...

 

░▒▓ همه نوشته‌ها و ویدئوها در آدرس زیر است: 
...
همنشین بهار 
 

 

 

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک، آیکون زیر را کلیک کنید:
facebook